Virtuális városi keresztút

Kedves Hívek!

2020. április 5-én vasárnap 16.00-tól a Nagyhétre előretekintve Virtuális Keresztútjárásra invitáljuk Önöket, melynek stációit idén is az egyházközségek, gyülekezetek fogadták örökbe, így kérjük, csatlakozzanak az alábbi virágvasárnapi programhoz. 

Emellett ebben az évben is elkészítettük a Városi Keresztút gondolatainak összefoglaló kis kiadványát, hogy bárki a maga csendességében is elolvashassa azt, az ünnepre való felkészülésként.  

Az elmúlt években a gyülekezetek, egyházközségek nagycsütörtöki, nagypénteki és nagyszombati egyházi ünneplését tiszteletben tartva a virágvasárnap lehetett az az ünnep, amikor a templomok falait átlépve, nagy létszámú csapat felekezeti hovatartozás nélkül, együtt vonulhatott Debrecenben, mely során mindig teret kapott az elkövetkező nagyhét eseményeinek a felidézése is. 2017-ben mind az esemény eddig felépített rendjében, mind létszámában újabb örömteli fejlődés történt. A felekezetek lelkészeivel egyeztetve, egy városi keresztút körvonalazódott, melynek állomásainál a különböző felekezetek képviselői fogalmazták meg üzeneteiket.

A kedvező tapasztalatnak köszönhetően azóta ez a közös keresztútjárás hagyománnyá lett! Idén a rendkívüli helyzet miatt még inkább szükségessé vált, hogy a közösséget erősítő eseménysorozat ne szakadjon meg, ezért egyedülálló módon is folytatódik az ünneplés és videóüzenetek formájában szólnak a felekezetek képviselői a debreceniekhez!

A virtuális esemény időpontja: 2020. április 5. Virágvasárnap, 16.00
A virtuális esemény linkje: https://www.facebook.com/events/521097688537479/

Résztvevők:

Fekete Károly, Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke
Kocsis Péter Fülöp, a Hajdúdorogi Főegyházmegye érsek-metropolitája
Palánki Ferenc, Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye megyés püspöke

Asztalos Richárd evangélikus igazgató lelkész, Debreceni Evangélikus Egyházközség
Kapin István, az Attila téri Görögkatolikus Egyházközség parókusa
Krakomperger Zoltán, a debreceni Római Katolikus Szent Anna Főplébánia plébánosa
Sajtos Szilárd őrnagy, debreceni református tábori lelkész
Sipos Barnabás a Debreceni Szent Háromság Magyar Ortodox Egyházközség parochusa
Szakács György, a Debrecen Kistemplomi-Ispotályi Református Egyházközség lelkésze
Tóth Sándor, baptista lelkipásztor, Debreceni Új Remény Baptista Gyülekezet

Közreműködik:

Berecz András, Kossuth-díjas énekes, mesemondó, folklórkutató

Szeretettel várjuk Önöket erre a lelki utazásra!

Köszönettel,

Lőrincz Zsuzsanna
pr és ügyfélkapcsolati koordinátor
Főnix Rendezvényszervező Kft.